Jakie sprawy finansowe załatwimy w Internecie?

Internet staje się miejscem, z którego część osób korzysta niemalże na każdym kroku. W ten świat przenosi się całe życie towarzyskie, poszukiwanie drugiej połowy, edukacja, a takie zagadnienia jak zakupy czy wyszukiwanie informacji o świecie, to w zasadzie domena internetowa już od bardzo dawna. W ostatnich latach do Internetu zaczęły przenosić się też różne usługi finansowe. Warto jest się przyjrzeć temu, co dzisiaj można przez Internet załatwić w kwestiach finansowych.

Bankowość

Załatwianie szeroko rozumianych spraw bankowych z wykorzystaniem Internetu spowszechniało nam już na tyle, że w zasadzie nie musimy do tego nikogo przekonywać. Prawdziwe pytanie odnosi się do tego, jak wiele i jak łatwo możemy tym kanałem załatwić. A z każdym rokiem jest to coraz więcej. Przez Internet założymy konto, weźmiemy kredyt, przelejemy pieniądze i odłożymy pieniądze na lokacie. Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy jest BLIK, czyli specjalny mechanizm do przelewania pieniędzy dzięki potwierdzeniu krótkiego kodu. Zero formalności. Można przelewać nawet na numer telefonu. Jest to banalnie proste i wszystko oczywiście robimy z ekranu telefonu.

Ubezpieczenia

Wielką popularność zdobywają w ostatnim czasie specjalne portale, tak zwane porównywarki, na których można znaleźć najtańsze ubezpieczenia. Jest to opcja ciekawa w szczególności w stosunku do wszystkich ubezpieczeń obligatoryjnych z ubezpieczeniem OC pojazdu na czele. W jednym miejscu porównujemy propozycje kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu podmiotów, dzięki czemu możemy wybrać opcję najtańszą. Inne ubezpieczenia niż komunikacyjne także można tutaj znaleźć.

Wymiana pieniędzy

Wymiana walut online to zdecydowany lider wzrostów w naszym kraju. Kantor online gieldawalut.com oraz jego portale bliźniacze to serwisy z blisko pół milionem klientów rocznie i obrotach liczonych w miliardach złotych. Popularne są dlatego, że kurs waluty online jest nawet o kilkanaście procent lepszy od tego, co oferują banki czy klasyczne kantory. Możliwe jest to dzięki temu, że kantory online oparte są o giełdę i same nie skupują ani nie sprzedają walut. Są czystym pośrednikiem, który za swoje usługi informatyczne pobiera naprawdę niewielkie pieniądze. Jedyną wadą takich portali jest to, że nie mogą działać same w sobie i potrzebują wsparcia w postaci banków, przez które przechodzą wszystkie pieniądze. Z drugiej strony, zapewnia im to daleko idące bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz