Wakacyjne szaleństwo gotówkowe

Podczas wakacji z pewnością nie raz spotkaliśmy się sytuacją w której okazało się, że posiadana ilość pieniędzy, którą planowaliśmy przeznaczyć na poszczególne wydatki gwałtownie zmalała, a my sami zostaliśmy bez pieniędzy przy sobie. O ile całe wakacje spędzamy w Polsce, nie ma najmniejszego problemu by wypłacić pieniądze z bankomatu czy też udać się do banku, to jednak sytuacja ma inny wydźwięk, gdy znajdujemy się poza granicami naszego kraju. Jak więc poradzić sobie wówczas z takim problemem?

Kantor internetowy kontra banki

Oczywiście, w momencie gdy będąc poza granicami naszego kraju skończą nam się pieniądze, to jak najbardziej możemy udać się do poszczególnych oddziałów bankowych lub też kantorów i tam wymienić nasze fundusze po odpowiednim kursie. Niesie to za sobą jednak szereg konsekwencji, a mianowicie w pierwszej kolejności musimy posiadać jakiejkolwiek fundusze w naszej rodzimej walucie. Innymi słowy albo przez całe wakacje będziemy mieć przy sobie odpowiednią ilość „zapasowej gotówki” i będziemy pilnować jej aby nikt nam jej nie ukradł albo możemy też wypłacić pieniądze z banku.

W tym drugim przypadku, będziemy musieli zapłacić za to odpowiednią prowizję, tym samym uzyskując mniej pieniędzy niż powinniśmy. Co więcej, korzystając z procesu jakim jest wymiana walut, z pewnością zetkniemy się z bardzo dużymi marżami i prowizjami nakładanymi na nasze fundusze i przez to uzyskamy znacznie mniej pieniędzy niż w przypadku tego samego procesu odbywającego się na terenie naszego kraju. W jaki więc sposób uniknąć dodatkowych kosztów i nie być stratnym na wakacjach?

Możliwości jest kilka, a jedną z nich jest skorzystanie z rozwiązań internetowych jakimi jest kantor online. Sama wymiana walut online to proces znacznie tańszy jak i szybszy w stosunku do standardowych rozwiązań. Nie spotykamy się tutaj z różnymi prowizjami lub też marżami nakładanymi przez właścicieli banków lub kantorów, a sam przepływ pieniędzy będzie darmowy.

Dodatkowo nie ogranicza nas żadne miejsce, gdyż cały proces jest dokonywany sprzed ekranu komputera lub smartfona, tym samym pozwala nam na dość dużą mobilność. Dlatego też w sytuacjach gdy okaże się, że jesteśmy bez gotówki warto pomyśleć o tego typu rozwiązaniach, gdyż dzięki nim będziemy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, a także nie będziemy zmuszeni do prowadzenia poszukiwań najbliższego kantora lub banku. Ostatecznie wszystko wykonamy po kilku kliknięciach na ekranie naszego telefonu.

Dodaj komentarz