Informacje

W imieniu Colina Reid'a mamy przyjemność zaprosić do Częstochowy na Football Workshop - pierwszy w Polsce kurs wzorowany na angielskich zajęciach, które zdobyły sobie uznanie wśród trenerów na całym świecie.
Nasz kurs będzie wprowadzeniem do bardzo obszernego tematu jakim niewątpliwie jest zawód trenera. Zaprezentujemy różnego typu rozwiązania wykorzystywane w treningu piłkarskim młodzieży w wieku 7-16 lat.
Do Częstochowy zapraszamy zarówno trenerów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę jak również tych, którzy dzięki swojej pracy i umiejętnościom osiągnęli najwyższy poziom zaawansowania. Podczas Football Workshop Colin Reid zaprezentuje to co jest fundamentem dla wszystkich trenerów począwszy od instruktora (level 1) poprzez level 2 i 3 a kończąc na UEFA A w Anglii. Pokażemy w skrócie jaką drogę szkoleniową pokonują angielscy trenerzy podczas kursów organizowanych przez FA.

Co chcielibyśmy przekazać Wam w Częstochowie?
Każdy powinien posiąść umiejętności prowadzenia treningu dla grupy młodzieżowej bez względu na liczbę zawodników. Chcemy przekonać Was jak ważny jest styl prowadzenia zajęć, umiejętność odpowiedniego reagowania na wydarzenia, sposób przekazywania wiedzy tak aby zawodnicy potrafili uzyskać z zajęć maksimum korzyści.
Football Workshop będzie miał na celu przekonanie jak ważne jest właściwe ustalenie hierarchii w której to zawodnik jest najważniejszy, a my jesteśmy dla niego.
Trener powinien zrozumieć struktury treningowe i nauczyć się je wykorzystywać, a przede wszystkim umiejętnie planować zamiast kopiować. Pokażemy wiele przydatnych narzędzi trenerskich, które muszą być wykorzystywane w przekazywaniu wiedzy.
Kursy są ukierunkowane na podniesienie kwalifikacji praktycznych trenerów - wychodzimy z założenia, że tak jak jeździć samochodem nie nauczymy się spędzając czas tylko na sali wykładowej lub placu manewrowym, tak umiejętności trenerskich nie zdobędziemy tylko podczas wykladów - trzeba spotkać się na boisku.
Football Workshop oparty będzie na wspólnej dyskusji, analizie i wymianie różnych poglądów albowiem każdy z trenerów jest inny. Wszyscy mamy jednak wspólny cel - stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju zawodników.
Nasze zajęcia powinny rozwinąć nas jako trenerów, którzy będą mieli umiejętności do zaplanowania własnego treningu dla każdej grupy młodzieżowej, tak aby wszyscy bez względu na liczbę mogli w nim uczestniczyć.
Mamy nadzieję, że wpłynie to na lepszą współpracę na linii trener - zawodnik dzięki której każda ze stron uzyska maksymalne korzyści.
Football Workshop będzie prowadzony w oparciu o wypracowane i udoskonalone przez wiele lat metody stosowane przez angielską federację piłki nożnej, uzupełnione przez pasję i zaangażowanie wszystkich prelegentów.
Mamy nadzieję, że będą to bardzo owocne dwa dni.

 All About Football

Idea

Organizatorzy

 

Konferencja

Co to jest?

Prelegenci

Plan konferencji

Cennik

Rejestracja

Kontakt

Polska Fundacja Sportu i Kultury
ul. Jagiellońska 56/6a
03-468 Warszawa
t: +48 22 745 11 75
f: +48 22 745 11 76

polskafundacja@sportikultura.org
NIP: 701-02-64-862