Poznaj nowych ludzi: nie ograniczaj się do pierwszej znajomości z brzegu

Portale randkowe oferują mnóstwo najróżniejszych mechanizmów dopasowania partnerskiego, za pomocą których teoretycznie można się wybierać na randki online z osobami bardzo do nas podobnymi. Ma to na celu oczywiście ułatwienie znajdowania dobrych dla nas osób i przyspieszenie procesu dobierania się w wartościowe związki.

Takie mechanizmy mają w sposób naturalny swoje ograniczenia i wierzyć im można tylko w pewnym stopniu. Zawsze musimy skorzystać z randek online i ocenić, czy dana osoba jest dla nas odpowiednia. Co więcej, musimy być tutaj skrupulatni.

Ideałów nie ma

Znalezienie ideałów nie jest możliwe, ponieważ sami nie jesteśmy idealni. Trudno ukrywać ten prosty fakt. Nie należy jedynie popadać ze skrajności w skrajność, ponieważ wybranie pierwszej z brzegu osoby, która spełni tylko najbardziej podstawowe z podstawowych kryteriów, zwykle się nie kończy dobrze.

Poza Internetem nie wyobrażamy sobie podejścia do pierwszej przypadkowo napotkanej osoby i zaproponowania jej bliższej znajomości. Dlaczego mielibyśmy działać w taki dziwny sposób na portalu randkowym? Żadnego związku nie da się zbudować tylko na fakcie dopasowania partnerskiego, ponieważ jest to zawsze relacja, ale brak dopasowania przekreśla szansę stworzenia czegoś wartościowego.

Dodaj komentarz